Congratulations to all winners! 


BLACKHEATH FESTIVAL 2019

* 1st Prize - Apollo Premadasa (Strings Grade 1)



EALING FESTIVAL 2019

* 1st Prize - Apollo Premadasa (cello - less than 18 months tuition)

* 1st Prize - Apollo Premadasa (cello grade 1 and 2)

* 2nd Prize - Minaya Weerawardana (grade 1)

​* 3rd Prize - Jay Patel 



RUISLIP-NORTHWOOD FESTIVAL 2019

* 1st Prize - Amaya Hyde-Smith (closed class 10 years and under)

* 2nd Prize - Zehao Wu (9 years and under)

* 2nd Prize - Zeho Wu (Grade 5 and 6)
* 1st Prize - Apollo Premadasa (Cello 10 years and under)

* 1st Prize - Apollo Premadasa (closed Strings 10 years and under)

* 1st Prize - Apollo Premadasa (music versatility 12 years and under)

* The J W Walker and Sons Limited Cup - Amaya Hyde-Smith

* Celebration Concert Performer (best performers of the whole Competition in all classes and categories) - Amaya Hyde-Smith and Apollo Premadasa


WATFORD FESTIVAL 2019

* 1st Prize - Apollo Premadasa (Brass grade 1)

* Junior Brass Cup - Apollo Premadasa 



RUISLIP-NORTHWOOD FESTIVAL 2018
* 1st Prize - Zehao Wu (7 years and under)
* 1st Prize - Darsh Kadam (Grade 1)
​​* 1st Prize - Emilie Wong (Grade 1 part two)
* 1st Prize - Sophie Wong (Grade 2)
* 1st Prize - Kate Hoang (closed 8 years and under)
* 1st Prize - Aarushi Marwaha (closed 14 years and under)
* 1st Prize - Abhirup Mukherjee (Grade 5-6)
* 1st Prize - Uma Gurav and Julia Leszczynska (Duet - open)
​* 2nd Prize -  Lasya Gogineni (closed 10 years and under)
* 2nd Prize - Julia Leszczynska (Grade 8)
* 2nd Prize - Zehao Wu (Grade 3)
* 3rd Prize -  Rosario Rajan (Grade 3)
* 3rd Prize - Nirmay Jadhav (closed 14 and under)
* The Frank Heneghan Trophy - Zehao Wu
* The J W Walker and Sons Limited Cup - Kate Hoang
* Celebration Concert Performer (best performers of the whole Competition in all classes and categories) - Zehao Wu


​​HOUNSLOW MUSIC FESTIVAL 2017

* 2nd Prize - Ishaan Mishra (8 years and under)


EALING FESTIVAL 2017

​* 1st Prize - Ishaan Mishra (8 years and under)
​​* 1st Prize - Julia Leszczynska (12 years and under)
​* 2nd Prize -  Nirmay Jadhav (12 years and under)
* 3rd Prize -  Zehao Wu (6 years and under)
* Winner of the Challange Cup - Ishaan Mishra 
* Celebration Concert Performer (best performers of the whole Competition in all classes and categories) - Julia Leszczynska


RUISLIP-NORTHWOOD FESTIVAL 2017

* 1st Prize - Rahul Gurav (Grade 4)

​* 1st Prize - Rosario Rajan (Grade 2)

​* 2nd Prize - Julia Leszczynska (Grade 7-8)

​* 2nd Prize -  Zehao Wu (7 years and under)

* 3rd Prize -  On-Yu Wong (7 years and under)

* 1st Prize - Natalie Wong (Closed 8 years)

* 2nd Prize - Amaya Hyde-Smith (Closed 8 years)

​* 3rd Prize - Sophie Wong (Closed 8 years)


WATFORD FESTIVAL  2017
* 3rd Prize - Yasmin Jassim (Grade 2)



​​​RUISLIP-NORTHWOOD FESTIVAL  2015

* 1st Prize - Miss A B Double Coup: Julia Leszczynska (Baroque class - 12 years and under)
* 2nd Prize - Silver Medal: Sivali Alexandra Paliha-wadane Gutierrez (Grade 2)
* 3rd Prize - Bronze Medal: Aaarushi Marwaha (Grade 4)

RUISLIP-NORTHWOOD FESTIVAL 2014

* Winner of the Sally Rose Cup and Performer in Finalists Concert: Aarohi Kulkarni

* 1st Prize - Gold Medal: Shanti Vijayadeva (6 years and under)
* 1st Prize - Gold Medal: Aarohi Kulkarni (Grade 4)
* 3rd Prize - Bronze Medal: Julia Leszczynska (Grade 4)
* 3rd Prize - Bronze Medal: Shereen Anthony-Emmanuel (Grade 3)


WEST LONDON PIANOFORTE FESTIVAL 2013

* 1st Prize - Gold Medal: Abhirup Mukherjee


RUISLIP-NORTHWOOD FESTIVAL 2013

* Winner of the Sally Rose Trophy in Finalists Concert: Aarohi Kulkarni

* 1st Prize - Gold Medal: Aarohi Kulkarni (Grade 1-2)
* 2nd Prize - Silver Medal: Nirmay Jadhav (Grade 1-2)

* 2nd Prize - Silver Medal: Saachi Agarwal (Beginners 7 years and under)



EALING FESTIVAL 2012

* Winner of the Olgithea Cup: Rajveer Mukherjee

* Winner of the Challenge Cup: Julia Leszczynska

* 1st Prize - Gold Medal: Rajveer Mukherjee (Closed 6 years and under)

* 1st Prize - Gold Medal: Julia Leszczynska (Closed 8 years and under)
* 2nd Prize - Silver Medal: Aarohi Kulkarni (Closed 8 years and under)

* Joint 2nd Prize - Silver Medal: Nirmay Jadhav (Grade 1)
* Joint 2nd Prize - Silver Medal: Aarohi Kulkarni (Grade 1)


RUISLIP-NORTHWOOD FESTIVAL 2012


* 1st Prize - Gold Medal: Vineeth Rajan (7 years and under)
* 2nd Prize - Silver Medal: Rajveer Mukherjee (7 years and under)
* 3rd Prize - Bronze Medal: Nirmay Jadhav (7 years and under)

* 1st Prize - Gold Medal: Aditya Mukhopadhyay (8-11 years)

* 1st Prize - Gold Medal: Nirmay Jadhav (Grade 1-2)
* 3rd Prize - Bronze Medal: Sarah Bhardwaj (Grade 1-2)

* 3rd Prize - Bronze Medal: Vineeth Rajan (Beginners 7 years and under)

* 3rd Prize - Bronze Medal: Aakanksha Som (8 years and under)

* 3rd Prize - Bronze Medal: Max Willoughby (Grade 3-4)





Festival

Awards and Prizes